| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema la calculator de ceva timp in discul C din calculator imi "mananca" memoria
Am hardul mic 15GB dar am sters foarte multe si cand se fac 10-15-20 mb se sterg inapoi si ajunge la 0kb dar in discul D nu am absolut nimic

6 răspunsuri:
| lety93 a răspuns:

Cu siguranta vorbim ce ceva virusi care incarca hardul. Incearca o scanare sau salveaza lucrurile importante si reinstaleaza Windows-ul

| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta gratis si curata cu el.
http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html

| ErrorFound a răspuns:

Sterge tot din Temp mai ales daca folosesti chrome iti incarca ca naiba memoria.
Apasa start>run>scrie "temp" sau "%temp%" fara """ si sterge tot de acolo. Oricum nu-ti trebuie.

| Iwao a răspuns:

Clic dreapta pe computer\properties\system protections\configure\bifezi turn off system protection (este system restore), apply\ok.
Apoi optimizare, mai multe vezi aici:
http://tutorialiro.blogspot.ro/2012/05/optimizare-pc-123.html

| Leatherleader a răspuns:

Poate ca ai virusi, scaneaza pc-ul!

| cosi9 a răspuns:

Ai sters si din cosul de reciclare? dai si tu o defragmentare. foloseste mozila fara chroom. sterge antivirului.mai sterge din programe. si ce ai pe desktop pune si tu in D