| Ccrys1298 a întrebat:

Am o problema la calculator. Intr-o seara cand ma uitam la un anime ( Intru des pe acest site si nu patesc nimic) calculatorul s-a oprit. Asta nu era problema, dar apoi led-ul care arata daca era pornit ramasese aprins si nu puteam sa ii dau restart, nu puteam sa fac nimic. Apoi peste 2 zile am pornit calculatorul si a intrat singur in stand-by dupa un timp( nu mai stiu cat).

Ma ingrijoreaza acest lucru si vreau sa stiu daca e normal? Si daca nu e sa imi zica cineva de ce s-a intamplat (eu personal cred ca primul incident se datoreaza unei variatii de tensiune, iar al doilea din cauza ca asa are setarile, dar tot vreau sa stiu si parerile voastre).

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Poate e de la cei cu curentu, nu au ce face, fac ei probe la curent si din cauza asta. Poate din cauza ca ai vreau virus sau mai mult si sunt cam puternici (cateodata chiar antivirusul e un virus)
Poate ti s-au blocat cateva butoane acolo in unitate, sau daca nu s-au ars niste fire sau ceva inauntru, si atunci trebuie dus la reparat la cineva care se pricepe calumea.

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu e de la site, probabil i s-a ars vreo placa, mai bine mergi cu el la un service, sau apelezi la un prieten bun la calculatoare

| Ccrys1298 explică:

Scz am uitat sa zic, dar calculatorul merge deoarece am intrat chiar din seara aia pe net.

| Ccrys1298 explică:

GoldRoger mersi mult cred ca este de la curent, deoarece nu are nici un fir ars, altfel ar fi trebuit sa miroasa nu? Si virusi nu cred ca am deoarece nu am probleme cu calculatorul cand mergebig grin.