| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

am o problema la laptop. Deci sa incepem!
Intr-o zi dupa vreo 3 luni de la cumpararea laptop-ului meu, dimineata cand sa-l deschid, imi arata ecranul negru, am incercat si la n monitor extern, dar n-a mers.
Pana cineva, mi-a spus ca este posibil si mi se dus pasta termoconductoare... M-am dus si mi-am loat pasta termoconudctoare "Ceramique 2 By Artic Silver" dupa mai multe tutoriale mi-am pus pasta pe procesor si desigur ca a mers. Dar ghinionul nu se termase cand ma bag sa joc P.E.S 2013 Stateam vreo 1-2 minute si mi se inchidea laptopul.
Apoi cand vreau sa joc din nou Coolerul imi facea un zgomot de se auzea in toata casa. Si m-am gandit ca poate se infierbanta procesorul, asa ca mi-am loat un program de pe net sa vad temeratura, ghiciti ce temperatura aveam. Cam 76-78 imi mergea grade Celsius. Dupa aceea am zis in mintea mea ca poate am pus pasta termocunductoare rau sau... prea putina si am mai pus o data de data asta fara sa-i fac nimic varia intre 56-58.
Bucuros m-am gandit sa ma joc din nou P.E.S 2013 ( vreau sa mentionez ca inainte, adica atunci cand i-mi mergea laptop-ul jucam P.E.S 2013 cu 60+ fps-uri) dar de unde? Temeratura mi s-a ridicat pe la 113 GRADE CELSIUS!
Poate v-ati gandit ca am praf pe cooler sau in radiator, dar stati calmi ca l-am curatat cu compresorul si aspiratorul si paletutele venitilatorului cu spirt si servetele si i-am dat si axul ala cu vaselina... NU STIU CE SA MAI FAC HELP! Dau Si Funda Si Tot va rog, ori ce raspuns e binevenit!

Laptop: ASUS
Windows: 7 ultimate
Procesor: AMD Athlon(tm) II Dual-Core M320 2.10 GHz
Memorie RAM: 2.00 Go
Tip Sistem: 32 biti
Placa video: ATI Mobility Radeon HD 4500 SERIES
Total memorie grafica disponibila: 1279 MO
Memorie video dedicata: 512 MO
Memorie video sisitem: 0 Mo
Mermorie de sistem partajata: 767

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pana la urma de cand ai laptopul? l-ai cumparat de nou? si temperatura de 70-75 cand joci este ok, precum si 56.

| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru express11):

Da l-am luat de nou si nu am 70-75 cand joc ci 70-75 grade cand nu-i fac nimic.