| Lioninfinite a întrebat:

Salut TPU, am o problema la Pc, imi spune ca cablul de net este introdus in calculator dar cand intru pe net spune ca nu merge internetul iar la portul de internet din spatele calculatorului este aprins un beculet portocaliu si unul verde.

Răspuns Câştigător
| SuperCoolDude a răspuns:

Ia in calcul posibilitatea ca tu sa nu ai instalat driverul de internet/retea.
Baga iar cablul in mufa.

Ai grija sa nu fie deterioriat cablul.

Poti sa ne dai o poza cu ce iti apare?

Poti incarca poza pe un site gen imgur sau orice. Sa vedem si noi care e baiul
happy

| Lioninfinite explică (pentru SuperCoolDude):

Nu mai conteaza am rezolvat ms pentru ajutor

2 răspunsuri:
| Roger645 a răspuns:

Scoate mufele, baga-le la loc. Unele placi de retea ( ca si placi video) necesita driver. Verifica in Device manager/ Network adapters daca o vede bine sau cu semn exclamare( lamaita)=fara driver. Daca necesita driver, nu merge deloc fara.
Verde inseamna ca merge. Uneori trebuie sa ai rabdare pana o ia.