| Ketho72 a întrebat:

Am o problema la PC-ul meu. Este un PC bunicel pot zice.
Are 5 GB ram,. placa video 512 MB pe 128 biti, Procesor AMD xDual Core 64 biti 3.00 gHz, HHDR de 250 GB si cam atat.
Problema este urmatorea, in ultima luna am fost nevoit sa ii refac windowsul de 5 ori, deoarece se strica brusc si fara motiv, ori se blocheaza si vreau sa ii dau rr si nu se mai aprinde ori alte motive inofensive. Am fost cu el la un specialist si mi-a spus ca singura solutie e sa ii fac o regenerare a HHDR-ului care ar dura la circa 2 zile pentru a gasi BAD-urile si a le elimina...
Este eficienta o regenerare a hardului? Ajuta la ceva? La ce?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul zic faptul ca trebuie sa mergi cu el la reparat deoarece din moment ce tu i-ai reinstalat Window-sul de cateva ori pana acum este evident ca PC-ul tau are ceva.

| Ketho72 explică (pentru LonelyLoner92):

Exact..Asa a spus si el ca are ceva, si anume HARDUL, el a spus ca are o multime de BAD-uri ( erori) asadar, este eficient o curatare a HARDULUI? Sa stiu daca ma ajuta cu ceva. Esti pe cale sa primesti FUNDA de la mine xD

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Mai mult costa reparatie decat Hard Disk-ul in sine!

| CPAElites a răspuns:

"Este un PC bunicel pot zice." Nu este bunicel! E sub orice CRITICA!

| Ketho72 explică (pentru CPAElites):

De ce spui asa ceva?