| Danyfill a întrebat:

am o problema la un Pc de gaming problema a aprut când am vrut sa al aprind când apăs pe buton nu se aprinde am verificat tot la el cablu alimentare priza sursa sunt absolut bune nu stiu ce sa fac nu as vrea sa al arunc totuși am dat muncit pentru acest pc dacă stiti ceva ajutați-mă
Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Sunt sigur ca ai muncit.
vrei sa spui ca l-ai montat si nu se aprinde?
sau ca a functionat ieri si acum nu mai merge?
sau e nou si l-ai primit acum?
spui ca ai verificat. cablul. cum?
ai verificat sursa. cum ai procedat?
sunt o multime de motive ca un pc sa nu porneasca

| Danyfill explică (pentru gelu1970):

Da l-am folosit cam 3 4 luni sursa am verificat-o la alt pc și afumvtionat cablul l-am testat la alt pc și a funcționat
Și apropo chiar am muncit pentru el ca am strans mult din salariu pentru al achiziționa prețul a fost de 6.699 lei chiar foarte acump și nu l-am folosit exagerat doar în timpul liber cateva ore

| flixbuster a răspuns (pentru Danyfill):

Daca il ai de 3-4 luni clar ai garantie pe sistem sau pe componente.
Du-l direct in service.

| gelu1970 a răspuns (pentru Danyfill):

Am mai scris....sunt sigur ca ai muncit. imi pare rau daca ai simtit ironie in ceea ce ai citit.
din cate scrii pc sau macar piesele sunt in garantie. spun asta deoarece nu stiu daca l-ai montat tu sau ai cumparat pc gata montat. problema e urmatoarea: ai testat sursa pe alt pc. adica ai deschis calculatorul. garantia nu o sa tolereze asta.
totusi cel mai indicat e sa mergi la ei.
eu cand vad un pc sau laptop sau telefon ce e posibil sa aiba garantie ii explic celui ce vine la mine ca e mai bine sa profite de cei 2 ani de garantie. majoritatea inteleg, altii au bani si nu ii intereseaza. deci sfatul meu e sa mergi la garantie.