| dodo1001 a întrebat:

am o problema la unitate. Cand apas butonul de start apare o liniuta in coltul din stanga sus care clipeste. Mai departe nu trece, nu pot sa ajung in bios sau sa sa instalez windows. Si cand dau restart acelasi lucru. Cum pot rezolva problema? Ce piesa ar fi de vina. (Unitatea e a unui prieten si tin sa precizez ca o mai scotea din priza )

1 răspuns:
| JohnnyWylde a răspuns:

S-ar putea sa fie de la procesor. Verifica daca procesorul este instalat asa cum trebuie (montat bine pe placa). Daca poti incearca procesorul in alta unitate sa fi sigur daca este sau nu cauza problemei. Poate fi si de la memoria RAM dar de obicei cand aceasta este cauza se aude un sunet care te anunta acest lucru.