| tdy a întrebat:

Am o problema la windows 7, am un notebook Asus R540L si nu pot folosi windows 10 sau 8/8.1 Pentru ca nu ruleaza chiar bine, în schimb pe windows 7 ar merge perfect dar problema este ca nu prea gasesc driverele pentru acest model de Asus, în special driverul de la touchpad, nu pot folosi nici touchpad-ul nici altfel de mouse inca de la instalare, daca stie cineva de unde sa gasesc driverul va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti desarca si instala drivere (cate exista) pentru oricare Windows (7, 8. 8.1, 10), atat de 32, cat de 64 biti direct de pe site-ul Asus:
https://www.asus.com/Laptops/X540LA/HelpDesk_Download
Se pare ca, Windows-ul instaleaza deja driverele necesare, iar daca nu-ti functioneaza mouse-ul si touchpad-ul, atunci ai problema cu kit-ul windows sau chiar cu laptop-ul.

| Zaygon a răspuns:

Are ssd? Cati gb ram are?

| tdy explică:

Nu are ssd si, are 4gb Ram.
Am fost la un service si ma lămurit cu faptul că windows-ul este prea vechi si laptopul nou cu touch-pad cu mai multe atingeri si doar pe windows 10 o sa meargă.