| BoYKAHD a întrebat:

Am o problema. Mi-am instalat Windows XP pe laptop (Lenovo G575) am instalat toate driverele (audio, video, etc) si driverul pentru wireless dar tot nu vrea sa se conecteze la wireless(am wireless)imi gaseste wirelesu scriu parola dar nu vrea sa se conecteze la el.De ce? Scuze de categorie dar este ce-a mai vizitata si am nevoie de mare ajutor.

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Recomandam Windows 7!
Cauta aici driverul potrivit in functie de modelul laptop-ului si sistemul de operare folosit! Succes! http://laptopnews.ro/download-drivere-laptop

| Tagaso a răspuns:

Dacă apare semnal de wireless se conectează, dar uită-te la Mac filtering din "web configurator"(192.168.1.1)să fie pe diesable sau adaugi și laptopul tău.

| BoYKAHD explică (pentru Tagaso):

Imi poti explica te rog ca la prosti? plz

| Tagaso a răspuns (pentru BoYKAHD):

Deschizi un browser tastezi 192.168.1.1,cauți filtrare după Mac, să fie înregistrat și laptopul tău, sau scoți filtrarea după Mac.Alte setări router, modem wireless:http://www.drogoreanu.ro/tutorials/retea-wireless.php