| 23423423 a întrebat:

am o problema.mi s-a intepenit mufa de la internet in laptop iar cand a iesit a rupt un plastic din portu ethernet, se mai poate schimba portu? Daca da, unde si cam cat m-ar costa. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

happy Sony sunt printre cele mai ok firme in ceea ce priveste garantia, dar nu stiu daca scapi moca.
Cat despre greseala de fabricatie astfel incat sa intre si sa nu mai iese... eu zic ca e de la clips, ceva a tras mufa mama spre exterior daca s-a rupt... si nu cred ca atractia dintre lamele, clipsul e singura prindere.

9 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Are un clip de siguranta care trebuia apasat inainte sa tragi ca preaputernica ce esti. big grin
Daca e in garantie trebuie dus in service autorizat, altfel o pierzi (oricum platesti reparatia, e cauzata de tine), daca nu la orice service mai rasarit.
Bafta

| 23423423 explică (pentru CataC):

Stiu ca are un clip de siguranta am apasat pe el dar pur si simplu nu iesea, a intrat usor si cand sa il scot mai scoate`l daca mai potiwinking acum ce rost ar mai avea sa il duc la service pentru garantie daca tot imi iau bani.big grin

| CataC a răspuns (pentru 23423423):

Are rost ca-ti pastrezi garantia in caz ca se strica ceva pe viitor. Daca-l desfaci acasa sau in alt service poti sa rupi factura si hartia de garantie. happy
Vezi cat mai ai garantie la el, daca merita riscul

| 23423423 explică (pentru CataC):

Da..laptopu il am de o saptamana.e un Sony vaio si cred ca problema a fost la port ma intreb daca o fi fost o greseala din fabricatie de mi se intepenise mufa chiar asa...alta explicatie nu prea am...

| 23423423 explică (pentru CataC):

Acum ca s-a intamplat, s-a intamplat asta e, m-am invatat minte azi ma duc la altex sa imi iau un router wirelesshee hee cat despre mufa nu stiu daca o voi mai schimba prea curand pentru un mic plastic big grin

| CataC a răspuns (pentru 23423423):

laughing sigur esti femeie? Incepi sa gandesti practic.
Daca vrei poate sa vina routerul la tine, au transport gratuit la altex. comanzi azi, maine vine, ori acasa ori la job, unde ti'e lejer. Plata online sau ramburshappy

| 23423423 explică (pentru CataC):

Cu siguranta sunt femeiehee hee deja am luat routeru de la altex ieri, am intampinat unele probleme la instalare dar m-a ajutat cineva si in final ..merge! :d

| CataC a răspuns (pentru 23423423):

Super, problem solved. Sa-i pui si parola sa nu imparti viteza de internet cu vecinii. happy

| 23423423 explică (pentru CataC):

Am pus si parola :d totul e ok happy

| CataC a răspuns (pentru 23423423):

happy Sony sunt printre cele mai ok firme in ceea ce priveste garantia, dar nu stiu daca scapi moca.
Cat despre greseala de fabricatie astfel incat sa intre si sa nu mai iese... eu zic ca e de la clips, ceva a tras mufa mama spre exterior daca s-a rupt... si nu cred ca atractia dintre lamele, clipsul e singura prindere.