| FaceWall a întrebat:

Am o problema. Pe un joc s-a intamplat urmatoarea: cineva mi-a lasat un cont si nu se mai joaca asa ca am decis sa schimb parola. Am schimbat parola insa am tastat ceva gresit la noua parola (cerea parola actuala de 2 ori si noua parola o singura data) si acum nu ma mai pot loga pe cont.

Daca le trimit un email celor ce detin jocul problema ar fi ca ei trimit raspuns pe emailul pe care este inregistrat contul si eu nu am acces la acest cont de email, insa, in rest am toate celelalte informatii precum security Q&A, date of birth etc.

Stiti daca exista vreo setare sau vreun program care sa iti arate tot ce ai tastat in ultimele 24 de ore sau ultima saptamana? stiu ca keylogger-ele iti arata ce este tastat insa DUPA ce faci rost de el nu inainte.

Merci! + funda

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu e mai simplu sa dai recovery la parola si sa intre ala care ti-a lasat contul pe mail sa iti zica parola? Sau ai furat contul si vrei sa faci din astea-din astea.

| FaceWall explică (pentru EnvyU):

Este o adevarata telenovela.
contul original este al unei fete din china care nu vorbeste engleza, si totodata a fost prietena unui amic de al meu care se juca si el (amandoi chinezi). eu si cu prietenul ei am ajutat-o sa creasca mai repede in nivel si ca "metoda de plata" (sa ii zicem asa) mi-a lasat contul ei vechi pe care nu il mai foloseste pentru ca acum are unul mult mai bun si mi-a zis gen "do whatever you want I don't care anymore". asta s-a intamplat in primavara lui 2014 si de atunci eu nu m-am mai jucat si acum m-am reapucat si cand am vrut sa schimb parola (am toate informatiile necesare) am tastat ceva gresit in parola si s-a ajuns unde s-a ajuns...
Nu mi-am dat seama ca am tastat ceva gresit pentru ca acolo cerea de 2 ori parola actuala si o singura data parola noua. Daca imi cerea sa verific parola noua mi-as fi dat seama si nu plangeam pe TPU. stiu situatia e de telenovela si penibila si le-am trimis celor care detin jocul un email de pe un cont nou insa sunt slabe sanse sa raspunda.

| FaceWall explică (pentru EnvyU):

Ah... nu stiu ce am facut gresit ca am scris un raspuns foarte lung si nu mi l-a publicat... ma rog incerc sa fac un rezumat
contul a fost al unei fete din china si eu cu fostul ei prieten am ajutat-o sa creasca pe jocul asta pe contul ei nou in nivel foarte mult si ca "recompensa" mi-a lasat contul ei vechi pe care oricum nu il mai folosise de ceva timp.
Cand sa schimb parola imi cerea parola actuala de 2 ori si parola noua o singura data. daca mi-o cerea de 2 ori imi dadeam seama ca tastasem ceva gresit si nu mai plangeam acum.
stiu emailul contului insa nu ma pot loga pe el si nici nu prea mai am cum sa o gasesc pe fata asta pentru ca s-a mutat inapoi in China si nici nu vorbeste engleza si s-a mai si despartit de prietenul asta comun.

| EnvyU a răspuns (pentru FaceWall):

Ce joc mai exact? Eu cred ca daca le zici exact ce s-a intamplat, ca ai vrut sa schimbi parola si ai apasat din gresit un buton la parola noua, si le spui sa iti trimita o noua parola pe alt email, care il ai tu, si le dai detaliile despre cont, cred ca ar merge, probabil, altfel nu prea vad ce sa faci.