| LauraGabriella a întrebat:

am o pronlema cu placa de sunet a calculatorului si nu gasesc rezolvare. Am instalat windows-ul si apoi am descoperit ca nu am sunet. am instalat apoi si everest si slim drivers, problema e ca pe nicaieri nu gasesc placa de sunet, are vreo denumire ciudata? cum ar trebui sa o gasesc? incer sa ii instalez driverul, dar nu stiu ce driver sa ii instalez daca nu stiu ce model e ea. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| GruiaCosmin a răspuns:

Salut.
Click dreapta pe My Comuter, Propietatii, Hardware, Device Manager.
Acolo gasesti toate driverele. Funda?

2 răspunsuri:
| bogdanz04 a răspuns:

Reatlek HD Audio Windows XP 32 si 64 Biti:
(Se potriveste la orice tip de Windows XP Professional, nu porcarii ca LastXP)
http://goo.gl/duUaxd
Reatlek HD Audio Windows 7, Windows 8 si Windows Vista 32 si 64 biti:
(Se potriveste si la orice fel de: Windows Vista, Windows7 si Windows8) http://goo.gl/7IbGU8

| bogdanz04 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca acel Driver de Sunet functioneaza la orice tip de PC atata timp cat pc-ul are instalat ca sistem de operare un Windows sau Linux.