| fuzzer a întrebat:

Am o problema, si sper sa ma ajutati cat mai rapid posibil.Tocmai mi-am instalat windows xp PRO SP2.Si nu gasesc driver pentru placa de sunet, am descarcat pana acum vreo 10 drivere, insa nici unul nu merge.Si la un moment dat am descarcat prea multe, si mi s-a resetat calculatorul, si iar a trebuit sa instalez windowsu, azi cred ca l-am instalat de 5 ori. Dar nu gasesc driver pentru placa de sunet, si nu stiu ce fel de placa am, ca nu l-am desfacut pana acum, am descarcat si everest, si pack solution, ca sa-mi pot da seama, insa tot nu merge.VA rog sa ma ajutati.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Aici gasesti toate driverele actualizate la zi http://www.asrock.com/mb/Intel/P4i65G/?cat=Download&os=XP
Driver -> Audio iti alegi un server de unde sa descarci, instalezi driverul si dai un restart. Sa-mi spui daca a mers.Salut!

10 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Daca placa de sunet este integrata (cip pe placa de baza) descarci "Cpu-Z" intri in el, cauti mainboard sau motherboard si imi lasi intr-un raspuns acel cod. De restul ma ocup eu. O sa-ti pun linkul pentru download.

| fuzzer explică (pentru Goldenboy97):

Nu-mi poti da un link, de unde sa-l descarc?

| fuzzer explică (pentru Goldenboy97):

Gata, l-am descarcat, si am intrat in "Mainboard", si ce sa-ti las de-acolo? Ce cod, ca-s mai multe.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru fuzzer):

Unde scrie model, da-mi codu ala

| fuzzer explică (pentru Goldenboy97):

P4i65G.Ti-as fi foarte recunoscator, daca m-ai ajuta, mersi mult.

| fuzzer explică (pentru Goldenboy97):

Da, a mers! Se aude, cand intru intr-un fisier, deci driverul e instalat, dar cand vreau sa pun un cantec pe youtube nu se aude nimic, am verificat si volumul, insa nu stiu de ce nu se aude. Oricum mersi!

| Goldenboy97 a răspuns (pentru fuzzer):

Verifica volumul si din bara de start (sa nu fie bifat mute) si de la youtube. Daca se aude cand intri intr-un fisier trebuie sa se auda si pe youtube big grin

| fuzzer explică (pentru Goldenboy97):

Da, acum merge si sunetul mersi mult!
Doar ca, nu inteleg de ce merge asa greu cu noul windows, inainte imi mergea mult mai bine. Adica, am instalat si un antivirus, e vorba de AVG 2013, si cand dau la task manager, imi spune ca procesorul lucreaza cu 100%, si eu am doar 1 GB RAM, si-mi mananca 700 Mb, si inainte, era mult daca ajungea pana la 400 de Mb, /nu stiu ce ar mai trebui sa sterg, sau ce sa fac, ca sa-mi mearga mai bine.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru fuzzer):

Aici gasesti toate driverele actualizate la zi http://www.asrock.com/mb/Intel/P4i65G/?cat=Download&os=XP
Driver -> Audio iti alegi un server de unde sa descarci, instalezi driverul si dai un restart. Sa-mi spui daca a mers.Salut!

| kagome19 a răspuns:

Descarca de pe ---ht33-- smart driver solution cu serial, e curat si ati verifica si downloadeaza driverele automat dupa scanare,,,,,,, simplu

| fuzzer explică (pentru kagome19):

Imi poti lasa un link, te rog.