| TheRealDenis a întrebat:

Am o statie de masina de 400w pe 2 canale si intrebarea mea este: Ce putere sa aiba subwooferul ca sa scoata bina? Multumesc

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ca să ai semnal optim recomand unu de 200W.Cu filtrele pentru joase te descurci tu bănuiesc, că nu e suficient doar sunwoofeer-ul ci trebuie să faci și un circuiot de filtrare a fergvențelor pe joase.Succes

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ce stație este, model, punte, ohm.
Și apoi îți spun ce difuzor.

| RELIABLE a răspuns:

Salut, puterea sa nu fie mai mica decat cea a amplificatorului, cea mai imporatanta caracteristica este impedanta daca spre exemplu statia duce minim 4 ohm nu poti pune un subwoofer cu o impedanta mai mai mica deoarece poti arde finalurile statiei, dat poti pune subwoofere cu impedanta mai mare dar profunzimea bassului o sa fie injumatatita ute un site cu subofere pe 4ohm
http://www.mivarom.ro/......-c-236_196