| anonim_4396 a întrebat:

Am o tableta Eboda Supreme x80 Dual core, cu care am o problema de ieri. Mi s-a inchis desi mai aveam in jur de 72% baterie, si nu am putut-o aprinde pana nu am bagat-o in priza. Apoi am aprins-o si bateria arata tot 72%. Astazi mi s-a intamplat la fel

Răspuns Câştigător
| DroopyJr a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel dar la mine arata 3% si atunci am scos-o de la incarcat si a tinut vreo 3 ore cu 3% si ma jucam incontinu pe ea Mie mi s-a blocat si am inchis-o si si-a revenit adica de la 100% pana la 0%

7 răspunsuri:
| Silion_Liviu-mihai_1995 a răspuns:

Pai vorbeste cu aia de la care ai cumparat-o! Poate e de la ei!

| darkmind2277 a răspuns:

Foarte proasta am si eu una si s-a blocat bateria la 3%, se afla in garantie si am trimis-o la ei si cu ocazia asta mi-a facut si update la Android au pus JellyBen.
Acum face fite bateria, nu mai tine nici cateva ore.

| vikebd a răspuns:

Imi puteti spune ce versiune a softului folositi?(daca nu stiti, pentru a afla intrati in meniu-setari-despre tableta) si v-as ruga sa-mi precizati cate ore a stat tableta la incarcat pana a ajuns la 100%. Ca sa va raspund la intrebare, s-ar putea sa nu fie bine calibrata tableta, desi arata de ex. 70% bateria in timp real sa aiba 3%. Daca aceasta problema persista, indicat ar fi sa trimite-ti tableta in service.

| HolyPotato a răspuns (pentru vikebd):

Am deschis setarile, sectiunea "despre tableta" si acolo sunt: actualizari de sistem, stare, informatii de ordin juridic, numar model, versiune android, versiunea benzii de baza, versiune nucleu si numarul versiunii. Unde, mai exact, aflu versiunea softului? Pai a stat cam 4 ore, daca tin bine minte. Problema e ca acum nu se mai "descarca" deloc. Arata in permanenta 100% si nu-mi pot da seama cand mi s-a descarcat bateria. + daca o inchid, nu o mai pot aprinde pe motiv ca nu mai are baterie, chiar daca ar fi totusi incarcata

| vikebd a răspuns (pentru HolyPotato):

Sub versiune android trebuie sa scris un numar de ex: 4.0.4 sau 4.1.1, daca mai ai tableta in garantie cel mai bine ar fi sa o trimiti in service. Problema se manifesta in diferite moduri (se blocheaza, arata bateria 100% si ea este aproape termina - cazul tau, etc.), dar cauza este aceeasi. Speram cat de curand sa rezolvam si aceasta problema.

| HolyPotato a răspuns (pentru vikebd):

Este versiunea 4.0.3. Da, mai este in garantie, multumesc de sfat o voi duce cat de curand happy

| Ionica_Alexandru_2000 a răspuns:

Auziti si eu am o problema am tableta utok 700 d lite si dupa 4 luni mi se tot inchide tableta daca o bag la incarcat merge sa te joci in rest nu dar stiti de la ce tot se inchide?