| LoveHHHHH a întrebat:

Am o unitate de la LG veche de 5 ani, detalii nu prea va pot da pentru ca nu ma pricep.De cateva zile a inceput sa se incinga extrem de tare si imi e frica sa nu se arda procesorul. Temperaturile sunt : Temp1 62grade si Temp2 52 grade, folosesc Speed Fan pentru a le afla.Imi puteti spune ce sa fac ca sa nu se mai incinga in halul asta? Si mai vreau sa aflu preturile pentru aplicarea pastei si "aspirare". Funda!~

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Dej ti-ai mentionat singur solutiile. Il stergi de praf si-i pui niste pasta, maxim de schimbi coolerul sau mai adaugi unele.
Preturi n-am cum sa-ti spun pentru ca variaza foarte mult, in functie de unde stai pana la ce "profesionisti" te duci, te poate duce intre cel putin 10-20 ron, cel mult 100 ron.
O pasta e minim 35-45 ron, daca vrei s-o aplici tu.