| MelindaVictoria a întrebat:

Am pe calculator cu Windows XP iar cei de la Google cand descid Chromul imi spune ca nu o sa il pot folosi sau ceva de genu. In ce consta mesajul si trebuie sa imi dezinstalez XP-ul si sa instalez 7 sau alt cevapentru a mai accesa Chromul?

3 răspunsuri:
| DanielDox a răspuns:

Da, trebuie, sa instalezi windows 7, deoarece windows xp este o versiune foarte veche, si numai ruleaza, aproape cu nicio aplicatie, mai moderna, sa spun asa.

| aalexei a răspuns:

Cei de la google au anuntat ca suportul pentru chrome windows XP se termina in aprilie 2016. Asta inseamna ca versiunile noi chrome nu vor lucra pe win XP. Daca e un PC nu chiar performant, poti sa ramai pe XP si sa folosesti chrome versiuni curente care inca lucreaza, deconectezi actualizarile chrome si va lucra, daca e ok, treci pe 7

| RAY a răspuns:

Din pacate trebuie sasi upgradezi sistemul de operare macar la 7, macar sa ai 2 gb ram