| ExtremBoy1 a întrebat:

Am placa asta de baza (http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-VG4/). Mometan am gt 610, 2gb, 64 bits, si as vrea sa-mi dati niste sugestii cu privire la ce placa video sa-mi aleg si cati bits ar suporta placa de baza. Vreau sa cunosc limitele placii. Si daca se poate sa-mi explicati aceeasi chestie la procesor, as fii bucuros! Multumesc!
Funda;)

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Nu conteaza ce placa video ai, poate avea oricati biti, conteaza sa ai tu bani de ea. va merge la viteza 2.0, dar nu e mare chestie, nu iti va scadea mult. Si procesorul trebuie sa fie unul de la Intel pe 1150 adica generatia a 4-a, haswell gen i5-4460, i3-4160. Din pacate placa suporta doar pci 2.0 adica daca iei o placa video cu 3.0 va rula doar la 2.0, adica iti scade din performanta placii video, nu prea mult totusi asa ca iti recomand o placa destul de noua gen gtx750.