| sebitzu99 a întrebat:

am Samsung galaxy mini gt 5570 si am android 2.2.1, cum sa putea sa-mi bag mai mare?

Dau funda + vot, Va rog sa-mi dati un raspuns rapid.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Descarci towelroot de pe site-ul oficial, apesi pe semnul lambda sa-l descarci, instalezi aplicatia, o deschizi, apesi pe make it ra1n, telefonul s-ar putea sa se inchida si deschida, descarci root checker sa vezi daca ti s-a rootat! 99% sanse sa mearga!
Daca da, poti trece la pasul urmator!
Trebuie sa instalezi CWM [clockworkmod] https://www.youtube.com/watch?v=ifU-lhthdGU tutorial aici

Dupa ce ai instalat clockworkmod
https://www.youtube.com/watch?v=9P5WvzNkWPM trebuie sa instalezi cyanogenMod! cauta mai multe informatii despre clockworkmod, programele de care ai nevoie, drivere etc... este destul de complicat prima data, dupa ce faci asta o data, a 2-a oara ti se pare o joaca;) bafta! consulta XDA developers pentru mai multe informatii!
http://forum.xda-developers.com/galaxy-mini aici ai toate subiectele disponibile pe xda developers despre galaxy mini!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu m-as complica. De ce?
Orice versiune peste 4.0 inclusiv o sa ruleze foarte greu deoarece dupa android 4.0 s-a renuntat la suportul arm v6. ADica ce are si telefonul ala. Ce mai gasesti neoficial is compilate ulterior si nu sunt cele mai ok.
Eventual pui un 2.3 neoficial. oricum telefonul e batran, ram putin, nu stiu de ce tot vrei sa il chinui.

| AlexGabrielASC a răspuns:

Eu nu iti recomand, telefonul vine cu o anumita versiune, care se crede de creatori a fi cea mai buna pentru telefonul respectiv...

| RB26DETT a răspuns (pentru AlexGabrielASC):

Intr-adevar dar vezi tu, acum fiecare pe pielea luiwinking si eu am vrut sa-mi updatez androidul de la 4.3 la 5.0 dar nu a mers deoarece al meu are bootloader-ul blocat [xperia M]
Este vorba de cyanogenMod, multe telefoane au suferit imbunatatiri la performante! O durata a bateriei mai lunga si un suport larg de aplicatii + multe alte facilitati, mult mai customizabil etc... Eu daca as putea i-as face update chiar acum telefonului meu tongue Sony a decis sa nu ma lase sa deblochez bootloaderul