| Edyss10X a întrebat:

As vrea sa schimb de pe telefonul' meu androidu ca mi se pare cam tare vechi. Am Samsung galaxy mini (1) si am android 2.2.1 si vreau sa-l schimb macar in android 2.3.0 si habar n-am cum... Daca m-ati putea ajuta va rog sa imi dati un link sau un tutorial video sau sa imi explicati in MARE laughing... V-as multumi mult!

5 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

E foarte simplu intri aici si urmaresti pasii https://support.google.com/googleplay/answer/2589733?hl=en

Daca ai vreo nedumerire, contacteaza-ma, desi nu cred ca vor fi probleme. Sper ca am raspuns cu succes intrebarii tale. Bafta

| Edyss10X explică (pentru VyrusEleven):

Deci am android 2.2.1 si nici macar update la soft nu amlaughing de aia vreau sa schimb androidul prin cablul usb printr-o metoda si sa pun 2.3.0 inloc de 2.2.1 sa pot da update la noul android intelegi? Ca la acesta nu am asa ceva... Si apropo cand dai un update ce se intampla? Ma refer de la 2.3.0 face update la 4.0 sau doar imbunatateste androidul actual?

| VyrusEleven a răspuns (pentru Edyss10X):

Il schimba, dar si in linkul care ti l-am dat scria ca trebuie sa te conectezi la Samsung. Prin usb nu o sa reusesti niciodata un re-soft cu succes. O sa strici telefonul sad

| Edyss10X explică (pentru VyrusEleven):

Am reusit. Si inca de mult...

| perladunarii a răspuns:

Deci vrei sa iti poti face update la versiunea de soft, nu sa iti schimbi telefonul! Ai cea mai noua versiune de soft disponibila pentru softul tau! Poti sa ii pui si mai noua dar nu iti recomand se poate intampla sa nu iti mearga diverse: camera wi-fi pana si touch screenul! Eu am facut pe un HTC si cu greu am revenit la versiunea lui! M-ai bine stai asa sau iti cumperi un telefon mai bunicel! Ti-am pus mai jos un link cu 3 telefoane cu minim android 4.0 la preturi decente
http://bit.ly/15APjtL