| McFlurry a întrebat:

Am si eu la pc 2 boxe A4tech (normale) si am taiat boxa fara reglaj (fara butoane) iar in locul ei am pus un subwoofer si inca o boxa. Se poate intampla ceva pe parcurs. Acum vad k ascult muzica nu face figuri am dat la maxim se aude perfect dar nu vreau sa imi buseasca pc:-s

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Boxele tale au o putere de iesire mica, in schimb un subwoferul ii trebuie ceva putere. Daca subwoferul are amplificator incorporat (sau are amplificator separat) e ok nu se intampla nimic, dar daca nu are aici e o problema pentru ca suprasoliciti amplificatorul de la boxe. Iar placa de sunet nu are nici o legatura. La orice modificare facuta pe acele boxe si daca e facut ceva gresit, amplificatorul de la boxe se arde, placa de de sunet nu e afectata.
multa bafta.

2 răspunsuri:
| alexpaul1986 a răspuns:

Nu are ce sa se intample pentru ca subwoferul e alimentat separat(daca subwoferul e alimentat separat )

| McFlurry explică:

Pai am spus ca una din cele doua boxe alea clasice respectiv cea fara butoane i-am taiat firul iar la firul ala taiat am pus si subwoofer si am mai legat un fir tot de acolo si am dus la o boxa laughing.