| eusuntcipi a întrebat:

Am si eu o intrebare. Adineauri voiam sa-mi fac cont pe Netflix, am introdus toate datele care imi erau cerute acolo, inclusiv ale cardului de credit. Eu am 16 ani, am card ds credit dar nu am bani pe el. Pe un site am citit ca se poate face cont Netflix chiar daca nu ai bani pe el. Ei bine cand am introdus datele mi-a aparut urmatorul mesaj: "Datele cardului de credit nu sunt valabile". Tine sa mentionez ca, cardul este valabil pana in 2020! Imi poate explica cineva de ce nu functioneaza?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu esti eligibil sa-ti faci cont pe Netflix!
Cerinta lor este clara: peste 18 ani!
Tu nu ai credit card, ai un debit card care-i legat de contul tau bancar.
Credit cardul se aloca numai persoaneleor peste 18 ani fiind un imprumut bancar, care se da numai in coditii speciale. copii nu au drept la CREDIT CARDURI si nici o banca din lume, nu emite credit carduri pentru copilasi.

Deci, ceea ce ai tu este DEBIT CARD!
Din pacate, este imposibil sa-ti faci tu cont pe Netflix, pentru ca nu esti eligibil: tu nu ai 18 ani impliniti, dar parintii tai pot face contul.
Si ti-am mai spus, cardul nu este valabil si valid, pentru ca nu este Credit card!

7 răspunsuri:
| adriantraian a răspuns:

Salut! Esti sigur ca ai scris corect toate datele cardului? Eu am 17 ani si nu am avut probleme cu contul de Netflix. Am bani pe card, dar nu cred ca faptul ca nu ai bani este problema ta din moment ce prima luna e gratuita.

| eusuntcipi explică (pentru adriantraian):

Da, sunt sigur! Am introdus de nenumarate ori datele sa ma asigur ca sunt corecte. La fel am patit de fiecare data. Chiar nu inteleg ce se intampla

| Violleta2022 a răspuns (pentru eusuntcipi):

Pune pe contract pe tatal tau sau mama ta, unul din ei care are si creditcard (nu debit card laughing

| eusuntcipi explică (pentru Violleta2022):

Cel mai probabil nu-mi va da niciunul din ei cardul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru eusuntcipi):

Pai, de Netflix pot beneficia si ai tai parinti!
Eu am 1 contract si 4 conturi cu 4 televizoare, fiecare uitandu-ne in acelasi timp, la alt film.

| eusuntcipi explică (pentru Violleta2022):

Stiu asta, am mai avut cont! De 11, 99€. Dupa ce s-a terminat luna gratuita nu stiu ce s-a intamplat si nu a mai mers, am introdus datele cardului tatalui meu si tot nu a mers. Contul fiind facut pe cu datele cardului mamei mele. Ei au bani pe card amandoi, dar tot nu merge. Acum am incercat sa fac alt cont dar in zadar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru eusuntcipi):

Nu poti face mai multe conturi pe aceeasi adresa de IP.
Esti detectat imediat si rejectat.
In ce priveste un cont facut pe un nume, dar platit cu un card de nume diferit, poate fii considerat ca fiind folosit fraudulos si poti fii rejectat.