| Maria4099 a întrebat:

Am intrat la liceu pe profil mate-info si vreau sa-mi cumpar un laptop nou pentru a putea sa imi instalez programele necesare. Cam ce laptop ar fi indicat sa-mi cumpar si la cat ar costa?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La mate info se lucreaza cu ide codeblocks de obicei. Astea ruleaza pe pc-uri si de acum 15-20 ani fara probleme. Asa ca nu trebuie cinestie ce.
Prin urmare, propun sa spui ce altceva vrei sa faci cu el, cam cand vrei sa il cumperi si cam cati banuti ai.

| halogen001 a răspuns:

Sltlp a zis perfect. Orice laptop e bun.
Ce e bine sa aiba un laptop:
mai nou sunt cele cu ecran IPS, putin mai scumpe si mai rare dar se vede mult mai bine, bateria sa tina mult, hard diskul sa fie de 1TB, ram minim 4GB, placa video dedicata.