| Mihai_Alexandru_1997_RgeX a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am la laptop un procesor amd a-10 7300 quad core de frecventa 1900 si pot face Turbo Boost la 3200.
Cum pot sa fac acest turbo boost ca sa mearga mai bine?
Am cautat pe net si cica au astia de la amd o aplictie numita amd overdrive care face asta.Ce ziceti e buna? sau trebuie sa fac altceva.
As fi foarte recunoscator daca mi-ati putea raspunde.

1 răspuns:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Acel turbo boost se activeaza automat atunci cand ai o aplicatie care necesita ceva mai multa putere.Atentie insa, acel turbo boost iti mareste puterea de procesare doar la un nucleu si nu la toate.