| Ene_Codrut_Stefanut_1993 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Am o tableta Allview alldro speed duo si nu am mai pornit-o de 4-5 ani si acum nu mai merge sa o pornesc. Am primit un sfat sa o las peste noapte la incarcat cu un incarcator de 2A si nu a merg. imi apare un semn cu bateria ca e descarcata tine o secunda, dupa apare Android si tine o sec si se stinge si se descarca de tot

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Las-o atunci cum zici, la incarcat mai mult timp. Ori e descarcata bateria, si nu mai tine deloc, ori ti s-a dus soft-ul din ea cel mai probabil.

2 răspunsuri:
| Ene_Codrut_Stefanut_1993 explică:

Apropo am tinut apasat si pe power si pe home si tot nu a mers

| ClimateZone a răspuns (pentru Ene_Codrut_Stefanut_1993):

Salut! Poti sa o lasi la incarcat inca 5 ani si tot nu va porni! Celulele din interiorul acumulatorului au un timp de incarcare/reincarcare/descarcare. Se numeste ciclu de viata, care la tine nu mai exista prin prisma faptului ca nu ai reusit sa o incarci macar odata pe luna.