| olfeu a întrebat:

am si eu o intrebare am un telefon mobil sony ercsson xperia x 10 mini si nu mi se mai incarca (incarcatorul nnu are nimic) Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Trimite-l la garantie (telefonul)! ...sau nu mai ai garantia valabila?

Problemele pot sa fie de la acumulator/baterie, mufa de alimentare sau alte integrate ce faciliteaza alimentarea bateriei.

Daca ai incercat sa incarci cu alt incarcator si acumulator dar ai avut aceleasi rezultate probabil, singura solutie in afara sa resetezi telefonul la setarile din fabrica (lucru pe care nu prea ti-l recomand pentru ca probabil iti vei pierde setari si alte lucruri personale) este sa il duci la un service autorizat sau, daca ai garantia valabila, trimite-l in garantie!

Sper sa rezolvi cumva problema!

Succes! happy

| alecsasweet a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/......tori--3568
Am si eu si e bun. Dezavantajul este ce trebuie sa scoti bateria din telefon de fiecare data cand trebuie sa il incarci. E compatibil cu orice fel de baterie de telefon [doar daca nu e stricata bateria]

| magazingsmro a răspuns:

Salut,
uite aici incarcator universal si retea :
http://www.magazingsm.ro/......versal-770