| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU am si eu o intrebare am un telefon nokia ce nu accepta card de memorie si as vrea sa mi pun muzica pe el adica mai precis am nevoie de un program care sa faca melodiile mai mici adica 1 de 6 megabiti sa o faca de 2, 3 si apropo am blutooth si cablu usb dar nu am card (o mare prostie) si daca as putea sa fac cumva sa mi fac loc de card

Răspuns Câştigător
| MarkTremonti a răspuns:

Incearca cu Audacity, un program free, dar care stie sa modifice bitrate-ul unei melodii. Merge si cu NeroWave Editor. Deschide programul si incarca in el melodia dorita. Tot ce trebuie sa faci mai departe e sa dai Save As din nou ca.mp3 dar undeva la 16 kbit, 16000 Hz, mono. Bineinteles calitatea va avea de suferit, dar marimea ei initiala va fi micsorata. Cat despre card nu ai ce sa ii faci. Nu are slot de card inseamna ca nu poti sa-i pui card in niciun fel posibil.