| MysteryMen a întrebat:

am si eu o intrebare eu mi-am reincarcat acum 3 zile cartela Orange iar tatal meu mi-a cumparat fara sa stie o cartela Orange de 5 euro...acum ca sa nu expire sunt nevoit sa incarc telefonul....si am o intrebare eu acum am credit o luna daca bag si a 2-a cartela o sa se prelungeasca durata de valabilitate la 2 luni?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cum adica sa expire? stii tu sigur ca expira? expira doar daca incarci si activezi ceva, dar o incarci cand vrei, din cate stiu eu astea nu expira daca nu le incarci in telefon. daca bagi si a 2-a cartela iti sta creditul acolo si se incarca automat in continuare cand isi pierde valabilitatea prima. ca sa fii 100% sigur suna la ei la relatii cu clientii si intreaba-i

| MysteryMen explică (pentru mixxjim):

Adica intr-o luna creditul meu intra in perioada de gratie si nu mai pot sa apelez pe nimeni...dar am o intrebare daca mai bag o cartela se mai prelungeste cu o luna?

| mixxjim a răspuns (pentru MysteryMen):

Daca bagi si a 2-a cartela o sa poti suna, dar o bagi dupa ce ti-a expirat prima, cand nu mai poti suna dupa ce a expirat aia o bagi pe a 2-a

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Durata de valabilitate se va extinde 2 luni din ziua in care tiai reincarcat telefonul.(fundita
?)