| zT3k a întrebat:

happy am si eu o intrebare legata de Android.
am un telefon LG Optimus Net sau LG p690, are android 2.3.4. ei bine tonul de apel incepe de la o intensitate joasa si in maxim 5 secunde creste pana ajunge la maxim si continua sa sune asa, ceea ce ma deranjeaza e ca primele secunde suna incet. Are cineva vreo idee? Mersi happy dau funda big grin

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, vezi de la setari sunet, se numea aprca volum crescator. Oricum, este sigur la setari sunet.

| zT3k explică:

La setari sunet cam asa arata
*General
- Mod silentios (se poate bifa)
- Vibreaza (il setezi cand)
- Volum (Ton apel, Multimedia si alarma, toate sunt maxim)
*Apeluri primite
- Ton de apel telefon (melodia aleasa ca ton)
*Notificari
- Ton de apel instiintare (ma rog e tonu cand primesc un sms)

si ar mai fi categoria Feedback
- Tonuri de atingere sonore
- Selectie sonora
- Sunete la blocarea ecranului
toate 3 sunt de bifat si nu e nici una, altceva nu exista la setari sunet sad

| sltlp a răspuns (pentru zT3k):

Genaial, eu zis acum din amintiri, ca telefonul meu e in servicebig grin. Cand o sa il primesc iti spun exact.