| Comandocip a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o intrebare legata de crearea unui cont pe site-ul drpciv.ro.
Am intrat pe internet explorer, mi-am pus adresa de email, am completata toate casutele..si dupa imi spune ca mi-a fost trm o cerere pe e-mail...insa acea cerere nu apare, ce pot face pentru a solicita din nou trm acelei cereri prin care sa imi comfirme contul.
Dau funda!
Sper sa ma puteti ajuta ..pe cat de repede posibil, deoarece se apropie sala, iar eu nu am facut chestionare decat de pe alte site-uri si ar fi mai bine sa pot face si din cele oficiale.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică e-mailul.în unele situații trimiterea request-ului de confirmare e mai lent și se datorează faptului că serverul ce găzduiește site-ul e încărcat. Daca nu îti vine pâna mâine încearcă să creezi un cont nu cu o adresă de mail și să te uiti mai atent că trebuie să fie și funcția aia cu retrimite confirmarea.în orice site este asta.Succes

| alecsme a răspuns:

Dureaza ceva timp pana iti trimite mailul de confirmare al inregistrarii...asa am patit si eu..totusi sa verifici si folderul spam poate a intrat acolo.
Daca incerci sa te loghezi fara mailul de confirmare pe site nu merge?

| Comandocip explică (pentru alecsme):

Nu merge...asta a fost primul lucru care am incercat sa il fachee hee

| BlacKGabriel a răspuns:

In email verifica sectiunea SPAM, s-ar putea sa se fi dus acolo emailul