| BiByqtZ a întrebat:

Vreau sa instalez Windows 7 dupa ce instalez voi avea internet sa va trebui sa instalez ceva ca un driver ca sa am internet.DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Deobiecei nu trebuie.

| dannyel86 a răspuns:

Depinde de la un sistem la altul. Sunt care recunosc automat conexiunea, iar altele au nevoie de ajutor pentru a instala corect driverele. Daca nu ai conexiune cu username si parola, atunci setarile pentru internet ar trebui sa intre automat. Daca ai username si parola, setarile la net trebuie configurate manual. Furnizorul de internet din zona ta te poate ajuta.

| horia2012 a răspuns:

Windows 7 are majoritatea driverelor de care ai nevoie. Dar, depinde de ce placa de baza ai. Daca ai noroc ca W7 sa aiba driverul de retea, atunci vei avea internet. Daca nu, va trebui sa instalezi un driver de retea de pe CD-ul placii de baza, daca il ai, sau il cauti pe internet, dupa modelul placii de baza INAINTE DE A TE APUCA SA INSTALEZI W7. Deasemeni, cauta si driver-ul placii video pentru W 7.

| Rockett a răspuns:

Depinde de cele mai multe ori trebuie sa te conectezi la retea parin username si password sau daca ai conexiune WFI te conectezi automat.

| edward14 a răspuns:

Daca ai Wi-Fi merge fara sa instalezi ceva. Daca ai prin cablu si nu ai placa de retea instalata va trebui sa ti-o iei dupa site-ul producatorului pc-ului tau! Eu asa am facut happy

| Roxana_Duta_1993 a răspuns:

Depinde te poti conecta automat sau trebuie sa instalezi in driver pentru placa de retea.

| Cristi345 a răspuns:

S-ar putea sa iti trebuiasca Placa de baza.
Sau poate win tau are toate driverele necesare funda? smug