| AAStar a întrebat:

Am si eu o mica problema.Am achizitionat recent un Samsung Galaxy S si in 4 zile am facut 17E cost suplimentar si nu stiu de ce.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Ai net pe el? Probabil este activat si ai uitat tu sa il inchizi dupa ce ai iesit din browser.Sau ai avut putini MB sau chiar si multi dar te-ai uitat la videoclipuri/ai descarcat si ai depasit acei MB.Si eu am patit asta.Am avut de plata 300Lei.Dezactiveaza netul si poti si Wi-Fi-ul ca mananca baterie.

5 răspunsuri:
| MisterCMD a răspuns:

Ce bine ca la symbian belle nu se conecteaza la net decat daca ii permit eu

| Wehrmacht a răspuns (pentru MisterCMD):

Pai la el se conecteaza singur? De ce te lauzi ca ai symbian? Ca nici la android/bada nu se conecteaza singur.Il activeaza aia de la Vodafone sau e asa din fabrica si cand deschizi telu incepe sa consume.Stai tu linistit ca si la alte sisteme de operare tot omul controleaza ce face mobilul.

| Fast92 a răspuns:

Ai navigat pe net. asa am patit si eu mi-a venit factura 68 de euro happy

| Uigeb a răspuns:

Simplu! Ai lasat netul deschis!
Funda?

| dell11 a răspuns:

Pentru ca smartphonurile sunt conectate tot timpul la internet, si uh aveai o anumita perioada de net si telefonul, fiind mereu conectat dupa ce a treminat netul a luat din suplimentar, sfatul meu e sa opresti orice conectiune la internet(wirelles, mess, google) din setari (gasesti uh). sper ca te-am ajutat cu ceva.