| Zebastian a întrebat:

Am si eu o mica problema. Am un laptop care nu mai recunoaste pass. Acum incep problemele, este vb de un sony vaio mai vechi (care nu suporta bootare de pe usb), iar CD-ROM-ul este busit de ceva timp. Daca pun HDD-ul intr-un rack extern pot sa sterg in vreun fel password-ul de la win login? nu vreau sa ii dau format pentru ca poze, filmulete (in general amintirii) pe care nu vreau sa le pierd. Multumesc anticipat. DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca e vorba de parola de logon in Windows, poti folosi un DVD-WRITER extern, conectat la USB. Daca e vorba de parola de BIOS, e mai complicat. Uite cateva solutii aici http://www.mobilewave.ro/forum/topic-629.html

| Zebastian explică (pentru alexmircescu13):

Nu este vb de pass de bios, este parola de la win. Am facut USB bootabil dar din bios nu am optiune sa setez sa booteze usb. o sa incerc cu un DVD-W. dar ar fi ciudat sa mearga daca nu am mers cu usb bootabil

| itsoft a răspuns:

Pai nu stergi pozele ca le ai pe o partitie de explu d si windowus se instaleaza in C! asa ca zi-mi numele de bios la laptopu tau si un iti spun unde sa intri in bios sa iti recunosca usb cu windowsu