| Stefan1717 a întrebat:

Am si eu o nelamurire si as vrea ca voi sa ma faceti sa inteleg. Deci eu am un leptoop fujitsu Siemens si as vrea sa ii schimb placa video. Am aflat ca placa video, la leptopuri, nu merge schimbata deoarece, la majoritatea leptopurilor, este sudata de placa de baza. M-am decis sa cumpar alta placa de baza. La mine pe leptop in stanga sub tastatura mai scrie Amilo Pro. ( oare la ce se refera?). Am intrebarea la care va rog sa raspundeti doar daca stiti voi da FUNDA : eu trebuie sa cumpar o placa de baza cu AMILO PRO ala? sau doar sa fie FUJITZU SIEMENS ca sa fie compatibila? VA ROG SA IMI SPUNETI DOAR DACA SUNTETI FOARTE SIGUR UN RASPUNS! MULTUMESC

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu la toate laptopurile gasesti placa video integrata in placa de baza (chipset) cum este in cazul tau. Si tot in cazul tau ai Fujitsu Siemens Amilo Pro V... ce versiune? sunt mai multe versiuni. In functie de versiune cauti si placa de baza. Acum, o placa de baza cu video integrat noua, costa undeva pe la 250-350 euro si cred ca e mai scumpa decat valoarea laptopului tau in momentul de fata.
Afla detalii despre calculator cu CPU-Z
Asa arata programul
http://www.cpuid.com/medias/images/en/softwares-cpuz.jpg
Descarca: ftp://ftp.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.61-setup-en.exe
E foarte mic, se instaleaza usor, are 4, 7 MB cat o melodie mp3. In el gasesti detalii despre placa de baza(mainboard), procesor(CPU), memorie(RAM), sistem...

| Stefan1717 explică (pentru neluL):

Am luat programul! si daca vrei iti pot zice tot ce scrie acolo

| neluL a răspuns (pentru Stefan1717):

Pai nu trebuie sa-mi zici mie! Da click sus pe Mainboard si acolo ai datele despre placa ta de baza.

| Stefan1717 explică (pentru neluL):

Intrebarea mea este daca pot lua o alta placa de baza cu o alta placa video si sa o pot pune in acest laptop. de preferat DDR2. ar merge o alta placa de baza fujitsu Siemens?

| Stefan1717 explică (pentru neluL):

Intrebarea mea este daca pot pune o alta placa de baza( cu placa video mai buna) in laptop? ar merge o placa de la fujitsu Siemens? sau nu merge?

| neluL a răspuns (pentru Stefan1717):

Nu merge alt model.

7 răspunsuri:
| AnghelB a răspuns:

Gogule, tu nu meriti frate un laptop. Da-l unuia amarit care stie sa scrie ca faci un mare bine omenirii.

| Stefan1717 explică (pentru AnghelB):

Cred ca era mai bine sa taci serios acumwinking ca la ce raspuns mi-ai dat mi-am facut o impresie najpa despre tine!