| Marian_CaTalin_1998_oVaC a întrebat:

SaluT TPU am si eu O Placa De Baza MSI p4m900m3 Cu Procesor Intel(R) Celeron(R) Cpu 3.06 GHz 3.07 GHz, Ram 2 GB DDR 2 Placa Video ATI Radeon HD 2400XT de 256 MB. As Vrea Sa Stiu Daca Pot Face Overclock Pe aceasta Placa De Baza... Stiu Deja Consecintele Overclock-ului, Dar Pe Alta Parte Sunt Unele Placi De Baza Cu Procesoare Care Suporta Overclock-ul, Si As Vrea Sa Stiu Daca Pot Face Overclock Fara Nici Un Fel De Risc!!! Va Rog Sa Ma Ajutati! Pentru Detali In Privat YM : cata_boss011@yahoo.com S-au Pagina Mea De FaceBook CaTalin Marian!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand ca n-ai spus denumirea completa a procesorului. Totusi, daca placa de baza nu are specificatia de overclocking, nu o poti face. Overclokingul se face din BIOS-ul placii de baza si m-am uitat pe site-ul oficial si nu este asa ceva.