| tirel a întrebat:

Am si eu o problemahappy. Am un laptop(Nu e al meu). Problema e urmatoarea. Astazi pe la 6, i-am dat shoot down si am zis sa-l las sa-si faca update pentru windows 7 pro pe 32 de biti. L-am lasat fara power suply si m-am dus sa mananc.Cand m-am intors,a clipea becul de baterie si laptopul se pusese in sleep. Cand am conectat cablul de alimentare, ecranul era complet negru si nu mai zicea nimic de installing update. L-am pornit si zicea ca a intervenit o problema....si aveam 2 optiuni: sa pornesc windowsul normal,sau sa dau o configurare pentru reparare. Am ales mai intai start win normality, am stat cam vreo 10 min,si ramasese pe ecranul acesta(starting windows cu acel logo), am rulat procesul al 2-lea(cel cu repair windows) tot vreo 10 min, se blocase si asta. Am vrut sa intru in safe mode si ghici ce... le-am incercat pe toate si nici unul nu merge. Am luat un cd de instalare win xp(ca nu-l am pala de la 7) si i-am dat sa booteze de pe cd in safe mode. Imi zice booting error.Ce ar trebui sa fac. PS:Nu am nici un system restore. Va rog ajutati-ma ca marti trebuie sa duc laptopul inapoi.PS:laptopul nu are nici o problema hardwarehappy Multumeschappybig grin Fundahappybig grin

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Cauta un dvd cu windows 7, booteaza de pe el, si dai sa repare sectorul de boot al windowsului. O sa se repare destul de repede.

| tirel explică (pentru Freddie23):

Cred ca asa am sa fachappy Ard un dvd maine cum win 7 si bootez de pe elhappybig grin MS! Ma mai uit ce raspunsur mai sunt si in cateva zile iti dau raspuns castigatorhappybig grin MS mult!

| Freddie23 a răspuns (pentru tirel):

Mai poti incerca cu HIRENBOOT CD
Are multe utilitare si poti face multe lucruri cu el.