| DaNy1296 a întrebat:

Am si eu o problema.Azi am reinstalat windowsul dar nu mi s-a instalat placa de sunet cum pot sa aflu ce placa de sunet am ca sa pot sa o descarc?

6 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Start--->Run---->dxdiag.exe--->Sound 1 sau Sound 2(nu sunt sigur, dar iti dai seama)--->si o sa scrie acolo cum se numeste placa de sunet.

Sper ca am ajutat big grin

| MonsteR_4456 a răspuns:

Ia-ti Everest (cautare google) este free(deja instalat trebuie sa deschizi executabilul[.exe]). Te uiti cu programul cum se numeste placa ta de sunet si cauti pe net in functie de ce Sistem de operare ai. Daca ai un PC mai vechi incearca sa downloadezi Realtek.

| DaNy1296 explică:

Nu imi apare nimic acolo in sensul ca nu scrie numele placi pentru ca nu e instalata! Dar am gasit-o cu un program.Si acum am alta problema nu stiu de unde sa o descarclaughing!

| neluL a răspuns (pentru DaNy1296):

Ce windows ai instalat?
Cum se numeste placa de sunet? (daca tot ai aflat da detalii)
Ce program ai folosit?

| DaNy1296 explică:

Am instalat Windows XP provesional verion2002 serice pack 3.Am cautat placa audio cu everestul si am gasit 'Realtek RTL8139 PCI Fast Ethernet Adapter [A/B/C]'