| IntexCore a întrebat:

am si eu o problema. cand vreau sa dau Oc la procesor se deschide pc si ramane imaginea neagra de ce?

am urmatorul sistem:
Procesor: amd sempron 3000+ 1.6 ghz
Placa Video: Nvidia Geforce 6600 128MB PCI-E 16x
Ram: 1 gb ram ddr2 333 mhz
Placa de baza: winfast k8m890

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Subscriu la ce a zis MacMiller, cu cateva adaugiri:
- memorie ddr2 la 333?
- nu ai facut overclockul cum trebuie, reseteaza bios-ul pentru a reveni la setarile normale

| MacMiller a răspuns:

Deoarece ala nu este un sistem ce permite overclock. Oricum overclockù pe acel sistem nu tiàr aduce absolut niciun plus de performanta ci doar temperaturi crescute si presupunand ca ai si o sursa pocnitoare, riscu de a-ti praji si alte componente!