| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o problema cu calculatorul, am facut un update de bios la o versiune mai noua, placa de baza este Asus strix b450-F gaming vers 5.1 dar dupa ce a aratat succes si-a dat restart singur. Nu mai intra in windows blue screen, tin sa precizez ca am incercat sa fac spoofer pentru valorant, cand incerc sa instalez win, imi arata blue screen si se stinge erroarea asta 0xc000021a. Totusi am gasit un hard disk mai vechi cu win 10 da in el problema e ca are parola, nu mai stiu parola, are la fel cand incerc sa instalez win eroarea de mai sus. ce pot sa fac? Multumesc pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Skar1705 pe discord. Incerc sa te ajut maine daca vrei dar nici eu nu sunt expert. Stiu din ce am mai facut pe PC ul meu. Dar imi fac research si facem amandoi cum putem daca vrei

7 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

Iti apare aia cu " Automatic repair "?
Daca dai repair si tot nu merge cine stie ce ai facut si ai stricat.
E posibil sa trebuiasca sa iti salvezi fisierele pe alt PC si sa faci clean install. Sa stergi tot
Mie mi s-a stins pc ul dintr o data si a intrat intr-un boot loop uri si blue screen uri fara sa fi facut nimic si a trebuit sa dau reinstall.

| David_Vaduva_1998 explică (pentru Skarr):

Pot sa dau automatic repair dar imi cere parola la hdd ala vechi,

| Skarr a răspuns (pentru David_Vaduva_1998):

Te referi la parola de la windows?
Daca da atunci poti lua alt PC care are deja windows ul instalat pe hdd ul lui si sa il conectezi la acel PC.
Intri si iei fisierele care vrei sa le salvezi si il bagi inapoi in pc ul tau si dai reinstall stergand tot de pe hdd.

Ai alt PC cu care sa faci asta si crezi ca te descurci sa il reinstalezi?

| David_Vaduva_1998 explică (pentru Skarr):

Nu am alt pc, am doar un stick de win 10, daca ai buna vointa sa imi lasi discordul/Whatsapp, sincer mi-e frica sa nu fie corrputed bios, dar da in hdd pana in ecranul in. care cere parola

| David_Vaduva_1998 explică (pentru Skarr):

Cum sa nu, Multumesc mult seara placuta

| Skarr a răspuns (pentru David_Vaduva_1998):

Skar1705 pe discord. Incerc sa te ajut maine daca vrei dar nici eu nu sunt expert. Stiu din ce am mai facut pe PC ul meu. Dar imi fac research si facem amandoi cum putem daca vrei

| omalstiintei1997 a răspuns:

Cumpără altul

| David_Vaduva_1998 explică (pentru omalstiintei1997):

Chiar m-a ajutat râspunsul tau, Multumesc