| SilentAssasin a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul meu! Nu pot sa boot-ez dupa cd.Cand intru in bios la primary first device am de selectat doar intre hard si un anume disabled.Va rog ajutati-ma ca trebuie sa-mi schimb windows.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Desfa calculatoru si verifica cablurile de la unitatea CDROM.
Verifica conexiunea unitatii CDROM la placa de baza.Se pune praf.Nu mai face bine contact.
LUCREAZA CU CALCULATORUL SCOS DIN PRIZA.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Intri in BIOS si la Primary First Device selectezi CD rom. Secondary HDD. Restul, disable.

| SilentAssasin explică (pentru horia2012):

Pai asta e problema ca la primary first device nu am CD-rom.Am de ales intre HDD si Disabled! Atat.

| horia2012 a răspuns (pentru SilentAssasin):

Desfa calculatoru si verifica cablurile de la unitatea CDROM.
Verifica conexiunea unitatii CDROM la placa de baza.Se pune praf.Nu mai face bine contact.
LUCREAZA CU CALCULATORUL SCOS DIN PRIZA.

| shannygelu a răspuns:

Trebuie sa vezi daca iti recunoaste dvd romul si intri in bios la boot schimbi pe dvd

| tr3ig a răspuns:

Si la secundary ce ai? posibil sa nu trebuiasca sa dai enter pe ele ci sa poti sa le muti cu F5 si F6, problema este ca s-ar putea sa trebuiasca sa pui alt cdrom pentru ca ala nu vrea el pur si simplu sa buteze