| MikiMIHAI1324 a întrebat:

Am si eu o problema cu Hard-ul cred ca asta e
Bun deci toate bune si frumoase pana cand am observat ca a inceput sa scada in mod constant spatiu pe care il am acolo. Ca de exemplu de la 40/50 de GB de spatiu am ajuns la 300 MB si nu inteleg ce este... Poate fi un virus? un update la windows? Mai ales ca este Local Disk :/C chiar unde se afla fisierele de la Windows
Dau funda pentru persoana care ma lamureste

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

In C ai un folder ce trebuie sa ocupe acel spatiu.
folderul poate fii ascuns, deci trebuie in primul rand sa activezi optiunea de a vedea folderele ascunse. stii sa o faci sau te ajut prin team?

10 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Asta pentru ca istoricul tau de navigare din browser se salveaza, de asemenea si unele poze, cookies, etc. Fa o curatare completa a istoricului de navigare din cand in cand. Poti folosi si Ccleaner pentru un spor de ajutor.

| MikiMIHAI1324 explică (pentru Jipa95):

Am facut si cu CCleaner. Dar totusi o ce efectuez o " Curatenie Generala Prin PC" Si daca asta e fost problema o sa primesti funda

| gelu1970 a răspuns:

Dezactiveaza optiunea "copia de siguranta"
probabil o ai activata si in plus configurata sa o faca zilnic.

| MikiMIHAI1324 explică (pentru gelu1970):

Sti cumva cum sa fac asta pentru Windows 10?

| gelu1970 a răspuns (pentru MikiMIHAI1324):

Upsss
ceea ce am scris nu e valabil pentru w10
cauta folderul acesta:
•C:\Windows\Logs\Dosvc
vezi ce cantitate de arhive contine folderul Dosvc
elimina tot ce ai in acel folder.
scrie daca ai recuperat spatiu in hdd
ca sa le elimini permanent, apasa Shift cand le elimini.

| MikiMIHAI1324 explică (pentru gelu1970):

In acest folder cantitatea maxima de spatiu ocupat este de Nici 500MB. Deci nu este de aici

| MikiMIHAI1324 explică (pentru gelu1970):

Da stiu nu este problema. Doar asa imi mai ascunde-am eu fisierele aiurea prin Pc laughing. Pai si ok sa zic ca gasesc fisieru care mananca spatiu constant ce pot sa ii fac? Adica ma gandesc ca daca il sterg sa nu patesc si altele dupa

| gelu1970 a răspuns (pentru MikiMIHAI1324):

Vezi ce contine. probabil arhive ce nu sunt ale sistemului de operare. nu stergi folderul ci doar continutul sau. bafta.

| gelu1970 a răspuns (pentru MikiMIHAI1324):

In C ai un folder ce trebuie sa ocupe acel spatiu.
folderul poate fii ascuns, deci trebuie in primul rand sa activezi optiunea de a vedea folderele ascunse. stii sa o faci sau te ajut prin team?

| DryIce a răspuns:

O singura data am prins prin anii 2000 un virus (troll) care se recopia incontinu si umplea tot hardu. Acuma nu mai sunt asa. Ai backup-ul activat sau cookies/temporary internet files ocupa spatiu, dale clean.

| MikiMIHAI1324 explică (pentru DryIce):

Ma gandesc ca asta poate este problema deoarece cum am activat / si am pus Antivirusu sa inceapa o cautare prin Pc aparent isi revine la normal