| serbancristian a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul.Acum o luna ma uitam pe internet mi s-a stins pc-ul si apoi se aprimdea se stingea se aprindea.....Nu stiu ce sa ii fac..Va rog ajutor URGENT!

4 răspunsuri:
| SteelGamingRomania a răspuns:

Pot fi mai multe cauze: una ar fi sursa 2.Sistemul de operare 3.Placa video 4.Placa de baza.Cel mai sigur e sursa, dar cel mai bine e sa-l duci la un service

| serbancristian explică (pentru SteelGamingRomania):

Nu pot sa zic ca sunt profesionist dar stiu cate ceva in domeniul asta.Mi-am cumparat sursa noua am montat-o si cand il aprind nu se intampla nimic.Am incercat cu 2 cabluri de alimentare.Cand il bag in priza se aude un țac si nu se intampla nimic.Am observat ca luminita aceea verde de langa portul de net se aprinde pentru o secunda dar se stinge la loc.Ori n-am montat ceva bine, ori nu primeste curent.CE FAC?

| noone33 a răspuns:

Ai putea avea virusi. Posibil happy

| serbancristian explică:

Acum,dupa o luna, am luat o sursa noua.Din pacate nu stiu de ce atunci cand o bag in priza face un țac dar nu se intampla nimic.Am incercat din nou vechea sursa si a mers.Cand am incercat sa bag Windows-ul nu imi detecta hardurile am incercat sa schimb pe alte harduri dar apoi am revenit la problema inițiala(Imi porneste se opreste si tot așa.Ce trebuie sa fac! L-am sters de praf si am suflat peste tot si nimic ce sa fac! AM INCERCAT 3 SURSE DOUA NU PORNESC SI UNA DEJA STITI CE SE INTAMPLA! FUNDA!