| Al3xAl3xutzu a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul. Cand vine vara incepe sa se restarteze de la caldura. Ce i-as putea face? Am schimbat si pasta termoconductoare dar degeaba. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Sunt cateva solutii simple : incearca sa-i dai unul din capacele laterale jos, chiar daca asta presupune sa intre praful mai repede, instaleaza-i coolere in plus, cauta-i o pozitie unitatii in asa fel incat sa nu fie blocata circulatia aerului in jurul ei, curata-l de praf pe interior cat mai des si mai ales incearca sa reduci orele de functionare.
Bafta!

| matrix100 a răspuns:

Eu am patit un lucru asemanator, cand intram intr-un joc sau intr-un program care solicita calculatorul se restarta. am fost cu el la un service si surprinzator mi-a schimbat sursa si astfel am scapat de problema

| Argelean a răspuns:

Salut! Eu cred ca e de la hard disk face scurt incearca si schimba-l sau inlocuieste-l cu altul de la un prieten si vezi daca se mai restarteaza.Bafta!

| AnimeStyle a răspuns:

Chestia nu este de la caldura este fiindcă pc-ul nu a fost curatat. E plin de praf. Deschide pc-ul cheamă jn prieten priceput daca tu nu esti. Demontezi fiecare piesaa o curatati de parf in parte le pui la loc. Daca vrei iti instalezi alt Windows. Iti recomand sa iti instalezi ale Windows dupa ce l-ai deschis. Si dupa aia nu vei avea probleme
eu asa am avut dar mie îmi dădea blue screen. Era asa stresant. L-am deschis si l-am curatat acum merge ft. bine. Funda?

| Al3xAl3xutzu explică:

Eu deja stau cu un capac lateral deschia, il curat in fiecare saptaman dar degeaba si oricum de la hard disk nu e...

| Al3xAl3xutzu explică:

Va rog sa-mi scuzati greaelile dar sunt pe telefon...

| Al3xAl3xutzu explică:

Greselile*

| Al3xAl3xutzu explică:

Il curat mereu, windows instalat recent+ drivere....deci? Alte pareri?