| bebe18tau a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul de cand am schimbat placa de baza merge foarte Greu, cand deschid pc-ul imi scaneaza foarte greu si cand vreau sa instales windowsul boteaza pana la "starting Windows" si dupa asa ramane nu merge, ce pot sa fac, de la ce poate fi?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate nu merge bine hard disk-ul - legatura proasta prin cablul SATA, poate trebuie setat ceva in bios.

| RaduTN a răspuns:

Nuştiu sigur, îmi dau cu părerea.
Poate ai o placă de bază mai nouă şi restul componentelor sunt râşniţe.
Spune-mi cum se numesc toate componentele din calculatorul tău ca să te pot ajuta.

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Dupa parerea mea iti recomand sa demontezi tot sistemul si sa il remontezi, fire, cabluri, memorii, placi...

| bebe18tau explică:

Help am facut asta si nimic! HALOGEN am schimbat si hardul si tot la fel face, fara hard se deschide excelent imediat, dar cand conectez hardul merge ffff greu

| bebe18tau explică:

Radu am o placa de la gigabite, am o placa video nVIDIA ge force mx 400, 2 gb la rami processor amd sempron 2.0 GHz si o sursa de 400 w