| Florida2010 a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop Acer Aspire 7736Z...
Aseara inainte sa ma culc am ramas fara baterie la el si s-a stins. A doua zi cand am venit de la munca am conectat cablul de alimentare iar cand l-am aprinds imi aparea sigla de la acer si se face ecranul negru si sta asa.nu vrea sa intre in windows. ce pot face in cazul asta? multumesc!

Răspuns Câştigător
| andy_3924 a răspuns:

Scoate bateria, lasa-l 10 min fara ea, apoi conecteaza-l la curent fara sa bagi bateria la loc. Incearca-l asa si vezi daca merge mai departe. Apoi, daca e totul ok, inchide-l, baga bateria si las-o sa se incarce. Dupa ce s-a incarcat, da-i dumul si ar trebui sa fie totul ok.
Daca tot nu merge doar cu curent inseamna ca este o problema cu sistemul de operare. Windows-ul XP are de obicei probleme de genul asta.

2 răspunsuri:
| Ionutz4821 a răspuns:

Pai habar nu am ce poata sa aiba thinking

| Florida2010 explică:

Am rezolvat problema l-am lasat pur si simplu aprins 10 minute si si-a revenit, mersi oricum.stima!