| oanadiva31 a întrebat:

Buna seara, am cumparat un Router wireless acum o saptamana si de cateva zile face fite, nu il gasesc de la laptop, si de acum o ora nu mai merge de loc, sunt aprinse toate ledurile fara cel de wireless. Specifil routerul este Asus RT-N10E, mi-a fost recomandat de un tip de la Flanco, eu vroiam un TP-Link, nu stiu ce sa ii fac. Puteti sa imi dati cateva sfaturi, sa rezolv problema, sau sa maerg maine sa il schimb? Va multumesc

1 răspuns:
| cristisestie a răspuns:

Daca spui ca e router ar trebui sa aiba si iesiri LAN(mufa direct in PC)
Daca are conectezi prin mufa LAN si scrii in browser
localhost
sau daca nu merge iti cauti ip-ul pe net si il scrii in browser.
Ar trebuii sa iti intre in setarile routerului.
Iti va cere un username si o parola
Acelea sunt admin si admin
Apoi cauti prin setari wirless.Sar putea sa nu gasesti wirless.De obicei wirlessul se gaseste sub denumirea de WLAN
Apoi cand intri in WLAN cauti sa fie pe enable sau activat sau ceva de genu.
Bafta
Daca te-am ajutat funda big grin