| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o problema și vreau sa îmi răspundă cei care se pricep la calculatoare și tot ce tine de ele. Acum câteva zile mi s-a stricat placa video. Am un v6 core I7-3770 16 gb cu placa video RX580. Nu îi mai mergeau ventilatoarele din câte am văzut. Și acum l-am dus la service. Ce vreau sa va întreb e din ce cauza se poate strica? Eu ma joc mult fivem daca știți jocul, GTA 5 cu niște moduri, credeți ca e din cauza lui pentru ca este un joc mare? Sau dacă nu e din cauza asta, de ce se poate strica o placa video?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Caldura in unitate, praf, uzura, defecte din fabrica, drivere proaste, etc.

| Deooo a răspuns (pentru Wr3nch):

Si stii câte grade ar trebui sa am?

| Wr3nch a răspuns (pentru Deooo):

Pe placa 80 sau mai putin. La 85 deja scade performanta, de ce creste cresc si sansele sa se arda.