| SmokeDeejay a întrebat:

Am si eu un laptop HP Compaq 8530p si in aceasta diminrata cand l-am pornit mi-a aparut mesajul : "Non-System disk or disk error, replace and strike and key when ready ".
Am un cd care boteaza un windows xp doar pt a face teste si cand dau la hdd test, unde trebuie sa selectez hdd, ei bine el nu apare.
Este posibil sa se fi ars hdd-ul?
Daca stiti vreo rezolvare spune-ti.winking

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Du-l in service, probabil a murit hardul de-a binelea.

3 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Da...HDD-ul este problema. Se mai intampla. N-ai ce sa faci. Dupa cum a spus si @KodrutZ, mai bine il duci in service.

| SmokeDeejay explică:

Pai si daca as face ceva mai simplu cumparand un hdd nou de pe eMAG?

| KodrutZ a răspuns (pentru SmokeDeejay):

Exista riscul sa il cumperi degeaba...winking