| oneversace a întrebat:

am si eu un telefon hp cu wireles si as vrea sa il conectez prin laptop prin wireles-ul calculatorului asta numai daca se poate

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Tu stii ce inseamna wireless? Inseamna sa te conectezi la internet fara sa folosesti cablu de net, pentru asta ai nevoie de un router wireless la care sa fie conectat cablul de net. Daca brei sa conectezi telefonul la laptop, daca vrei fara cabluri folosesti bluetooh-ul sau infrarosu.

| oneversace explică (pentru PinkPanther):

Stiu frate dar vreau sa conectez telefonul prin wireless de la laptop

| crynys a răspuns:

Pai iti trebuie un router wireless ca sa te poti conecta la net, prin laptop te poti conecta la net pe telefon cu un cablu de date. Cu telefonul acela trebuie sa te conectezi la router wireless nu la laptop.

| oneversace explică (pentru crynys):

Stiu dar cu telefonul acesta care il am am facut asea am activat wireless-ul si am cautat pe telefon reteaua si imi arata pe laptop numele telefonului iadm at conectare dar sa conectat doar ca nu imi mergea netul pe telefon