| GRASUALEX19 a întrebat:

TPU. Am si eu urmatoarele componete un hard disck de 250 Gb 7200rpm Segate si o placa cu circuite acea de vine conectat mufele de date si de alimentare ale lui. Si asi grea sa stiu daca se poate pune celalanta placa la cel de 259 Gb. Placa cu circuite e luat tot de la unu la fel doar memoria era diferita adica Segate 80Gb 7200rpm poate sa mearca. Pro si contra. MULTUMESC

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alooo! Placuta aceea cu circuite doar face legatura intre partea mecanica si computer. Schimband placa (care de cele mai multe ori nu se potrivesc) nu rezolvi nimic deoarece capacitatea este data de unul la patru discuri de metal ce se afla in interior: https://www.google.ro/......ps?/search

| Evolution a răspuns:

In primul rand eu zic sa inveti sa scrii corect, in al doilea rand invata denumirea, placa aia "de circuite" se numeste placa de baza. Eu n-am inteles nimic din ce vrei tu sa faci

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteAndProud14 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa faci, ori ai un rack pentru HDD, ori vrei sa inlocuiesti partea electronica a unui HDD cu a altui HDD, care este imposibil de realizat de la doua modele diferite. Daca ai doua modele la fel ar avea sanse sa functioneze de 80%. Vino cu detalii concrete.

| GRASUALEX19 explică:

Am un hard disc si o placa acea de e la el sub el de se prinde cablu de alimentare si de date. Si vreau sa ne schimb intre ele

| GRASUALEX19 explică:

Gata am rezolvat. Si merge. Am renuntat la placa de pe el si am pus-o pe ce ceo aveam. Placa ce eara pe el s-a ars avea cipu acela mare ars. Si am pus-o pe asta. Merge foarte bine parca mai bine ca celalanta